Pożyczki przez Internet — sposób na szybką gotówkę

portret szczęśliwej kobiety prezentującej swoją kartę kredytową

Kłopoty finansowe i nagłe wydatki najczęściej pojawiają się niespodziewanie. Doskonałym rozwiązaniem dla budżetu są w takiej sytuacji szybkie pożyczki przez Internet, oferowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. To wygodny i prosty sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki. Pożyczki, udzielane drogą internetową, z reguły opiewają na niskie kwoty, które są przekazywane na konto bankowe klienta. Cała procedura polega na wypełnieniu na stronie internetowej pożyczkodawcy formularza, który pełni rolę wniosku pożyczkowego.

Jak otrzymać pożyczkę przez Internet?

Wbrew pozorom sprawa nie jest wcale skomplikowana, a cała procedura zajmuje zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Proces udzielenia pożyczki przez Internet wymaga udostępnienia danych z dowodu osobistego osoby wnioskującej. Niezbędne jest również podanie numeru telefonu komórkowego oraz numeru konta bankowego. To obowiązkowa praktyka, ponieważ weryfikacja klienta odbywa się poprzez przelew symbolicznej kwoty (najczęściej nieprzekraczającej 1 zł) z konta osobistego. Takie zasady zapewniają bezpieczeństwo i pozwalają uniknąć sytuacji, w której ktoś mógłby się podszyć pod klienta w celu wyłudzenia pieniędzy.

Natychmiastowy przelew gotówki

Nie bez powodu pożyczki przez Internet nazywane są sposobem na szybką gotówkę. Krótki czas oczekiwania na decyzję oraz przelew środków spowodowany jest tym, że instytucje pozabankowe stosują automatyzację rozpatrywania wniosków. Dane, które podaje klient, pozwalają na natychmiastową analizę informacji na jego temat, które znajdują się m.in. w rejestrze dłużników czy w BIK-u. Jeśli wnioskodawca przechodzi weryfikację pomyślnie, oznacza to, że będzie w stanie spłacić zobowiązanie, a pożyczkodawca od razu zleca przelew ustalonej kwoty.Oczekując na przelew pożyczki, trzeba mieć na uwadze opóźnienia, które mogą wynikać z momentu złożeniu wniosku (np. wieczorem lub w dni wolne od pracy) czy z godzin księgowania środków przez banki. Wiele firm pożyczkowych wykonuje jednak przelewy natychmiastowe, dzięki czemu pieniądze możemy mieć nawet w 15 minut na naszym koncie od momentu złożenia wniosku pożyczkowego.

Zobacz też:  W jakim programie napisać cv?

Warto także pamiętać o alternatywach dla tradycyjnych pożyczek pozabankowych. Jedną z takich alternatyw może być karta kredytowa bez BIK, czyli produkt finansowy dla osób, które mogły w przeszłości posiadać negatywne wpisy w rejestrach dłużników, lecz obecnie są w pełni płynne finansowo i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnęły zobowiązanie finansowe.

Pożyczki przez Internet — bezpieczeństwo i wygoda

Jeszcze do niedawna pożyczki internetowe nie cieszyły się zbyt dużym zaufaniem wśród klientów. Wynikało to z faktu, że ówczesne przepisy prawne nie regulowały w jasny sposób takiej działalności. Obecnie prawo mówi precyzyjnie, na jakich zasadach można udzielać pożyczek pozabankowych. Przepisy określają m.in. maksymalne oprocentowanie kwoty pożyczki, która jest udzielana drogą internetową czy wysokość odsetek karnych za jej niespłacanie. Bezpieczeństwo oraz interesy pożyczkobiorców są zatem dobrze chronione, a dodatkowo pożyczkodawca jest zobowiązany do udzielenia informacji o wszelkich możliwych opłatach, prowizjach i wysokości RRSO. Warto podkreślić, że firmy, udzielające pożyczek przez Internet, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Priorytetem jest dla nich nie tylko wysoki poziom świadczonych usług, ale w głównej mierze wygoda klienta. Wniosek pożyczkowy może zostać złożony z dowolnego miejsca za pomocą urządzenia, które posiada połączenie z Internetem, a co najważniejsze — bez wychodzenia z domu.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też